08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară

17.30: Adorația euharistică.

Miercuri 02 august sărbătorim Porțiuncula. Începând din ziua precedentă (luni la amiază) și până marți seara putem dobândi indulgența plenară vizitând biserica parohială, spovedindu-ne, împărtășindu-ne, rugându-ne Tatăl nostru și Crezul precum și o rugăciune după intenția Sfântului Părinte.

Sâmbătă, 5 august, va avea loc la Bacău „Fericitul Ieremia” întâlnirea diecezană a familiilor la care vor fi prezenți mai mulți preoți și credincioși din dieceză. Din parohia noastră vom merge cu un autocar. Persoanele interesate să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

Liturghia de sâmbătă seară va fi la ora 16.00, în cadrul căreia va avea loc și cununia religioasă a domnișoarei Beti, dăscălița.

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din luna august. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

Au sosit la biroul Parohial revistele Lumina creștinului și Mesagerul sfântului Anton pe luna august.

Duminică, 06 august avem sărbătoarea Schimbarea la față a Domnului nostru Isus Cristos.