08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară în cadrul căreia vom avea și o cununie.
17.30: Adorația euharistică.

Marți 02 august sărbătorim Porțiuncula. Începând din ziua precedentă (luni la amiază) și până marți seara putem dobândi indulgența plenară vizitând biserica parohială, spovedindu-ne, împărtășindu-ne, rugându-ne Tatăl nostru și Crezul precum și o rugăciune după intenția Sfântului Părinte.

Sâmbătă, 06 august avem sărbătoarea Schimbarea la față a Domnului nostru Isus Cristos.

Tot sâmbătă, 6 august, va avea loc la Pildești întâlnirea diecezană a familiilor la care vor fi prezenți mai mulți episcopi, preoți și mii de credincioși din dieceză. Din parohia noastră vom merge cu un autocar. Persoanele interesate să se înscrie cât mai curând la biroul parohial. În primul rând sunt așteptate să se înscrie familiile jubiliare, care aniversează anul acesta 25 sau 50 de ani de căsnicie.

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din luna august. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

Au sosit la biroul Parohial revistele Lumina creștinului și Mesagerul sfântului Anton pe luna august.