08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.00: adorație euharistică cu rozariu.

După liturghia de dimineață continuăm înscrierea copiilor pentru vara împreună, care va avea loc în perioada (17-23 iulie).

La biroul parohial găsiți revistele Lumina creștinului, Isus prietenul copiilor și Mesagerul sfântului Anton.

Mulțumim celor care ați contribuit la colecta specială pentru Presa Bună. Cei 600 lei care s-au colectat au fost trimiși la Episcopie pentru susținerea publicațiilor catolice din Dieceza noastră.

Mulțumim celor care au făcut în ultima săptămână oferte pentru restaurarea picturii bisericii și pentru corpurile de iluminat din biserică.

Mulțumim și celor de pe Costița pentru ajutorul la curățenia de sâmbătă. Săptămâna viitoare îi invităm la curățenie pe cei de pe sectorul I, Valea Dragă.