ASTĂZI SE FACE COLECTĂ SPECIALĂ PENTRU VICTIMELE CUTREMURULUI DIN NEPAL

08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.00: adorație euharistică cu rozariu.

După liturghia de seară (18.00) s-a propus un spectacol-concurs, pe plan parohial dotat cu premii speciale, cu ocazia zilei copilului. Invităm pe toți cei interesați să cunoască copii talentați din comunitate să fie prezenți începând cu ora 19.00.

Luni, 8 iunie, după liturghia de seară vom începe înscrierea copiilor pentru vara împreună care va avea loc în perioada (20-26 iulie).

Duminica, viitoare, la ora 11.00, avem hramul „Sfântul Anton de Padova” în parohia Faraoani și Șerbănești. Ca și în anii trecuți liturghia de la ora 11.00 se suspendă.

Vineri avem sărbătoarea Inimii Preasfinte a lui Isus și Ziua Mondială de rugăciuni pentru sfințirea preoților, iar sâmbătă comemorăm Inima Neprihănită a Mariei.

Sâmbăta viitoare, 13 iunie, avem și sărbătoarea sfântului Anton de Padova. După liturghia de seară va avea loc binecuvântarea copiilor și a crinilor. Începând de miercuri, vom avea în fiecare seară intenții speciale la rugăciune prin mijlocirea marelui făcător de minuni.