Dimineață la ora 8.30 liturghia copiilor.

La ora 11.00 liturghia comunitară;

La ora 17.30 va avea loc adorația euharistică;

La ora 18.00 sfânta liturghie de seară;

Mulțumim celor care au ajutat în această săptămănă la lucrările de la biserică și invităm săptămâna viitoare pe cei din sectorul I Valea de Sus, să ajute câte trei persoane în fiecare zi.

Joi 14 august vom celebra liturgia din ajun a Adormirii Maicii Domnului la ora 18.00, cei care doresc să mergă la Barați, liturghia va fi celebrată acolo la ora 20.00.

Vineri 15 august avem solemnitatea Adormirii Maicii Domnului, zi în care vom celebra liturghiile ca duminica (8.30; 11.00; 18.00).

Candidații la sfântul Mir sunt așteptați în fiecare seară la ora 16.00 pentru pregătire.

Marți în cadrul catehezei vom face evaluare finală pentru toți candidații

Miercuri după liturghia de seară sunt invitați nașii candidaților la mir pentru o repetiție generală.

Sâmbătă începând cu ora 16.00 va fi ocazie de spovezi pentru candidații de la mir, precum și pentru părinți și nași care n-au reușit să se spovedească înainte.

Duminică 17 august începând cu ora 10.30, îl vom primi pe episcop în fața bisericii. În cadrul liturghiei de la ora 11.00 va fi conferit sacramantul sfântului pentru tinerii și copii parohiei noastre.

A sosit revista Lumina Creștinului și Mesagerul Sfântului Anton.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!