8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta liturghie comunitară urmată de repetiția la cor.

16.30 Adorație euharistică.

17.00 Sfânta liturghie de seară urmând apoi cateheza tinerilor

Colecta de astăzi este pentru susținerea proiectelor Caritas-ului diecezan.

Am intrat deja în a doua săptămână din Adventul, în care suntem invitați să participăm mai des la sfânta Liturghie și la sfintele sacramente. La fiecare liturghie va fi o meditație care să ne pregătească pentru sărbătoarea Nașterii Domnului. Predicile de dimineață vor avea ca temă: Poruncile DomnuluiCale spre Paradis.

Până duminica viitoare se mai pot face abonamente la publicațiile diecezane. Trebuie să anunțăm cât mai curând numărul abonaților pentru a fi tipărite în săptămânile următoare.

La biroul parohial puteți găsi diferite modele de calendare (inclusiv cel cu imagini din biserica noastră) pentru anul 2017, revistele Lumina creștinului și Mesagerul Sfântului Anton pe luna decembrie.

Sâmbătă, 16 decembrie, începe timpul special de pregătire pentru solemnitatea Nașterii Domnului.

Săptămâna viitoare, vom duce la tipografie revista locală de Crăciun: „Ecouri din Vale”. Până luni seara așteptăm articole și poezii pe tema Adventului și Crăciunului, precum și alte mărturii interesante pentru viața comunității noastre.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul II Valea Dragă, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare așteptăm voluntari de pe sectorul I Valea de Sus.

Vă dorim tuturor un Advent plin de haruri!