Părintele Florin Sescu a confirmat că va celebra duminică, 03 aprilie, la 08.30 o Liturghie pentru toți susținătorii misiunilor.
Întrucât duminică are loc la ora 11.00 hramul Divinei milostiviri, la a doua biserică din Valea Seacă, parohul acestei comunități ne invită la sărbătoare. Prin urmare la Valea Mare Primonda va avea loc la Liturghia de seară (18.00), când vom avea alături de noi Orchestra și „Ansamblul Ecoul din Vale”.
Precizăm că și la Faraoani s-a programat Primonda la Liturghia de seară pentru a se putea participa și la Hramul de la singura biserică din decanat dedicată Divinei Milostiviri, fiind ocazie de dobândire a indulgenței plenare, în anul jubiliar dedicat Divinei Milostiviri.
La ora 11.00 se va celebra și în biserica noastră o Liturghie la care pot cânta tinerii comunității, așa cum copiii din corul „Mesagerii bucuriei„ s-au bucurat să cânte la Liturghia mare din a doua zi a Sfintelor Paști.
Vă așteptăm în număr cât mai mare la Liturghia de seară după care va urma sărbătoarea anuală a Primondei.