8.30: liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.30: adorație euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de Primondă

Începem de astăzi, înscrierea tinerilor animatori, pentru campusul „Vara Împreună”, ce va fi în perioada 22-28 iulie.

Începând de mâine, liturghia de seară se va celebra la ora 19.00. Doar sâmbăta și duminica, liturghia de seară va fi la ora 18.00.

Miercuri, începem luna mai, dedicată Maicii Domnului. Vă invităm să participați în număr cât mai mare la sfântul Rozariu și la sfânta Liturghie. Rozariu va începe la ora 18:20.

Duminica viitoare, 05 mai, la ora 11.00 va fi hramul la parohia „Fericitul Ieremia” din Bacău și „Sf. Iosif Muncitorul” din Galbeni.

Săptămâna aceasta avem prima vinere și prima sâmbătă din luna mai, când vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

Sâmbătă se reia programul de cateheză adresat copiilor de clasele I-VII. Cateheza copiilor va începe la ora 16.00. De asemenea, duminică seară se reia cateheza tinerilor.

Un anunț important în legătură cu vizita Papei: Cei care v-ați înscris pentru a merge la Iași, vă rugăm să treceți pe la parohie pentru a confirma participarea. Prețul biletului la autocar este de 50 de Ron, iar cu trenul special organizat de episcopie, costă 90 de lei, dus-întors, din gara Bacău.

Credincioșii abonați la revistele De la Răsărit la Apus și Lumina Creștinului, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial pe a le ridica.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul I Valea Dragă pentru curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare sunt invitați credincioși de pe sectorul II Valea Dragă.

Vă dorim tuturor un timp pascal

plin de bucuria învierii Domnului!