1. Programul liturgic: 8.30, 11.00, 18.00 (17.30). După Liturghia de la ora 8.30 animatorii sunt aşteptaţi la oratorio pentru continuarea pregătirii pentru Vara împreună. După Liturghia de seară va fi întâlnire cu voluntarii de la Sărbătoarea copiilor.

2. Vă amintim că astăzi sunt alegeri europene la care sunt aşteptate toate persoanele cu dreptul de vot.

3. Joi 29 mai avem sărbătoarea Înălţării Domnului. Programul liturgic: 8.30, 11.00 şi 19.00. Menţionăm că dacă vremea va fi bună la ora 11.00 va fi celebrată o Liturghie în cimitir urmată de pomenirea eroilor şi a celorlalţi răposaţi.

4. De la seminariile din Bacău, Roman, Oneşti şi Iaşi am fost anunţaţi că se organizează examene pentru absolvenţii clasei a VIII-a sau a XII-a pentru seminarul mic sau seminarul mare. Pentru mai multe detalii cei interesați să treacă pe la biroul parohial.

5. Au sosit la biroul parohial DVD-urile cu filmarea de la prima Sfântă Împărtăşanie

6. De curând s-a tipărit o nouă carte despre sfânta Fecioară Maria şi minunile sfântului Rozariu. Totodată cu această ocazie, la biroul parohial puteţi găsi şi alte obiecte religioase.