A reapărut publicația comunității catolice Sfântul Mihail, Arhanghelul din Valea Mare. Revista cu numărul 1/decembrie 2012 din ediția nouă a fost distribuită în cea de-a IV-a duminică din Advent tuturor vălemărenilor prin intermediul consilierilor.

Acest număr cuprinde: salutul noului paroh, poezii de Crăciun scrise de Ep. Ioan Duma, mesajul preasfințitului Petru Gherghel cu ocazia deschiderii Anului Credinței, gânduri și mesaje de Crăciun, informații despre preoții care au slujit în parohia noastră (6 preoți parohi și 12 preoți vicari), informații despre Surorile Franciscane Misionare de Assisi, diverse știri despre evenimente din ultima perioadă, vești de la Primărie și de la Școală, bune maniere, programul sărbătorilor și al binecuvântării familiilor, un rebus, precum și urări de sărbători.

Vă invităm să o citiți și de ce nu, să colaborați la viitoarele numere.

În scurt timp va putea fi citită și online.