Pages Menu

Postat de in data de oct. 24, 2012 in Stiri | 0 comentarii

Ziua Mondială a Misiunilor și comemorarea Fericitului Ioan Paul al II-lea

Duminică, 21 octombrie, comunitatea din Valea Mare a fost în comuniune cu misionarii din lumea întreagă prin ora misionară organizată de parohie în colaborare cu surorile franciscane misionare de Assisi. Această oră de de rugăciune a cuprins rozariul misionar, momente de adorație și alte rugăciuni pentru misionari, încheindu-se cu binecuvântarea cu Preasfântul Sacrament. A urmat Sfânta Liturghie celebrată de părintele paroh și animată de tineri. Fiind ajunul comemorării Fericitului Ioan Paul al doilea împreună cu tinerii au rămas după sfănta Liturghie mai mulți credincioși pentru a viziona câteva filmulețe despre viața și activitatea primului Papă care a vizitat România.

Membrii Acțiunii Catolice s-au bucurat că fac parte din această asociație aflată la nivel național sub patronajul fericitului Ioan Paul al II-lea și sperăm să fim cu toții reînsuflețiți de credința și exemplul acestui fericit al zilelor noastre.

no images were found

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.