Reamintim că în timpul Postului Mare, miercurea și vinerea Calea Crucii va fi la ora 17.00 urmată apoi de sf. Liturghie. Joi, adorația rămâne la ora 16.30 urmată de Liturghie. Duminica, Calea Crucii va fi la ora 16.30, urmată apoi de Liturghia și cateheza tinerilor.

Duminica viitoare, fiind Ziua Mamei, grupul copiilor și tinerilor din comunitate vă invită la un spectacol dedicat tuturor mamelor din comunitate și din lumea întreagă. Programul artistic va avea loc după liturghia de seară.

Miercuri, 4 martie, între orele 10.00 – 12.00 va fi la oratoriu o echipă de medici oftalmologi pentru cei care doresc să facă un control gratuit al sănătății ochilor.

Săptămâna aceasta avem prima vineri din luna martie când vom merge să vizităm bătrânii și bolnavii din sat. Ceilalți, avem ocazie de spovezi în fiecare seara iar joi de la trasul întâi.

Întrucât se apropie sărbătoarea Paștelui dorim să pregătim și revista noastră locală „Ecouri din Vale”. Cei care au talent de a scrie articole sau poezii pe tema postului sau a învierii Domnului, precum și diverse teme pentru familii, sunt rugați să aducă compozițiile până la sfârșitul lunii martie.

Mulțumim celor din sectorul II Valea de Jos care au ajutat la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați să dea o mână de ajutor cei din sectorul III Valea de Jos.

Pe platoul din fața bisericii, puteți găsi mărțișoare pregătite de tineri.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!