8.30 liturghia copiilor;
17.00 Sfântul Rozariu;
17.30 adorație euharistică;
18.00 Sfânta liturghie de seară;
După liturghia de la ora 11.00 se va face un prohod pentru toți răposații care odihnesc în cimitir, după care preoții vor trece pe la fiecare mormânt pentru a-i pomeni și a se ruga pentru cei răposați.
Începând de luni liturghia se va celebra în fiecare seară la ora 17.00.
În perioada 2-8 noiembrie veți putea obţine indulgenţă plenară pentru cei răposaţi, fiind spovediţi, împărtăşindu-vă şi vizitând cimitirul cu devoţiune, spunând Tatăl nostru, Crezul şi rugându-vă după intenţia Sfântului Părinte.
Astăzi sunt alegerile pentru desemnarea noului președinte al statului. Cu această ocazie episcopul nostru, Petru Gherghel, invită pe toți credincioșii să-și exercite datoria morală de cetățeni, participând la vot.
Până miercuri, 5 noiembrie, cei interesați se pot înscrie la cursul gratuit de lucrător în comerț. Coordonatoarea acestui proiect este doamna Farcaș Felicitas, de la care puteți afla mai multe detalii.
Miercuri, 5 noiembrie, la dispensarul din sat, începând cu ora 8.00 se vor putea face analize medicale precum și testul Papanicolau pentru femeile cu vârsta cuprinsă între 25-64 de ani, acesta din urmă fiind gratuit.
Miercuri între orele 10.00 și 12.00, va fi la Oratoriu o echipă de oftalmologi, pentru cei interesați de controlul sănătății ochilor.
Miercuri seara la ora 19.00 se va lansa la biserica sfinții „Petru și Paul”din Bacău o carte cu titlul „Revoluția sexuală globală”, despre amenințările la adresa familiei și a societății de astăzi.
Cei care nu au luat încă revista de la Răsărit până la Apus o pot găsi la biroul parohial.
Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!