8.30 Liturghia copiilor;
11.00 Liturghia comunitară
17.00 Rozariu și adorație euharistică;
18.00 Sfânta Liturghie de seară;

Continuăm luna octombrie, închinată sfintei fecioare Maria Regina Rozariului. În fiecare seară avem sfântul rozariu în biserică cu litania în cinstea Maicii Domnului.
Joi după Liturghia de seară vom avea repetiția la corul mare pentru pregătirea cântărilor noi și a hramului bisericii sfântul Martin.
Societatea Infoprob organizează cursuri gratuite de competențe antreprenoriale pentru cei care caută locuri de muncă. Pentru mai multe detalii și pentru înscrieri, cei interesați sunt așteptați luni, ora 13.00 la Oratoriu.
Sâmbăta viitoare, la ora 17.00, la biserica Fericitul Ieremia din Bacău va avea loc o veghe misionară. Pot participa tineri sau cei care mai doresc.
Duminica viitoare, 11 oct. avem la Valea Mare Ziua Recunoștinței. La Liturghia de la ora 11.00 vom aduce împreună mulțumire Domnului pentru roadele câmpului și pentru toate binefacerile primite în acest an. Tot duminica viitoare, după amiază începând cu ora 15.30 vom avea în biserică animație misionară condusă de surorile pauline de la București.
A sosit noul număr al publicației Mesagerul sfântului Anton și Lumina creștinului și Isus Prietenul copiilor. Cei abonați sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.
Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!