8.30 Liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de repetiția la corul mare

17.30 Calea sfintei cruci.

18.00 Sfânta liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor

După liturghia de seară, în oratoriu, va avea loc întâlnirea tuturor membrilor și simpatizanților Acțiunii Catolice.

Săptămâna aceasta, joi, începând cu ora 10.00 până la ora 12.00, la oratoriu, puteți efectua un control oftalmologic gratuit, cu posibilitatea de a vă comanda ochelari în condiții avantajoase de preț.

În perioada 14-17 aprilie, s-a propus inițiativa „Coșul carității”. Cei care doriți să oferiți din puținul dumneavoastră, pentru cei nevoiași, o puteți face la coșul din altarul lateral.

Sâmbătă, 13 aprilie, Asociația Kolping Moldova va organiza Calea Sfintei Cruci pe traseul spre Ciciola. Plecarea va fi din fața bisericii la ora 10.

Duminica viitoare, fiind Duminica Floriilor și Ziua Mondială a Tineretului, cea cu numărul 34, liturghia de seară va fi la ora 17.00. După Sf. Liturghie, ne vom ruga Calea Crucii, mergând în procesiune pe Gârga. Acest moment de rugăciune, va fi coordonat de tineri. Vă invităm să ne rugăm împreună pentru tinerii din comunitatea noastră, din lumea întreagă și pentru o ploaie bună și curată.

Felicităm pe toți cei care au trecut să își viziteze mormintele și să le îngrijească. Întrucât se apropie sărbătoarea Învierii, când vom face procesiune la cimitir, amintim celor care fac curățenie, la mormintele celor dragi din cimitir, să nu lase resturi vegetale sau alte gunoaie, în jurul mormintelor. Toate acestea se duc la locul special amenajat, în spatele cimitirului.

A apărut, un nou număr al revistelor: Lumina Creștinului, Mesagerul Sfântului Anton și Isus prietenul copiilor. Abonații sunt rugați, să treacă pe la biroul parohial, pentru a-și procura aceste publicații.

Mulțumim celor de sectorul II Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare invităm voluntari de pe sectorul III Valea de Jos.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și

un post mare plin de haruri!