8.30: liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică în cinstea lui Isus îndurătorul.

După sfânta liturghie, la ieșirea din biserică, vor fi consilierii parohiali care vor colecta ofertele dumneavoastră pentru sinistrații din Berindești.
După cum probabil ați aflat, în urma ploilor, în localitatea Berindeşti de lângă Răcăciuni s-au produs alunecări de teren. Zeci de case au fost distruse nemaiputând fi locuite. PS Petru Gherghel face apel către toate parohiile din dieceză la rugăciune şi solidaritate cu oamenii greu încercaţi din Berindeşti, printr-o colectă specială după sfânta liturghie.

După cum este tradiția, ca în prima duminică după Paști să aibă loc Primonda, anul acesta ceremonia va avea loc după liturghia de la ora 11.00. Vă invităm și vă așteptăm cu drag pentru a petrece o după-amiază împreună. (Vor participa orchestra și ansamblul „Ecoul din Vale”)

Au sosit revistele Lumina creștinului, Mesagerul sfântului Anton și Isus prietenul copiilor pe luna aprilie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial. Cei interesați pot găsi și Almanahul Presa Bună 2015.

Din partea responsabililor pentru situații de urgență am fost rugați să anunțăm că este interzisă incendierea vegetației în localitate sau pe câmpuri pentru evitarea dezastrelor.

Săptămâna aceasta s-au plantat 40 de tuia în curtea bisericii. Mulțumim consilierilor și voluntarilor care au ajutat la această lucrare și recomandăm tuturor să se apropie de aceste conifere doar pentru a le turna apă în perioada de secetă.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!