Duminică, 12 august

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

După sf. Liturghie cei care au primit sf. Mir sunt așteptați la biroul parohial pentru a primi dvd-ul cu filmarea sărbătorii.

Miercuri, 15 august, avem Solemnitatea Adormirea Maicii Domnului. În parohia noastră, programul liturghiilor va fi dimineața la ora 8.30 și 11.00. Începând cu ora 16:00 suntem invitați atât vălemărenii cât și fărăonenii la sărbătoarea comunei noastre, care anul acesta va avea loc la baza sportivă din Faraoani. Vor fi premiate și familiile jubiliare care aniversează 50 de ani de căsătorie.

Cei care nu pot merge la Cacica, dar doresc să cinstească în mod special sărbătoarea Înâlțării la cer a sfintei fecioare Maria, pot participa la sărbătoarea de la Barați care va începe marți seară la orele 18.00 și va continua miercuri cu liturghia solemnă la ora 11.00.

Duminica viitoare, 19 august, vom avea două sfinte litughii în biserică: la 8:30 și 11:00. Liturghia de seară se va celebra la ora 18:00 în cimitir, comemorându-i pe cei care au murit în accidentul de pe Valea Uzului, în urmă cu 30 de ani.

Mulțumim vălemărenilor întorși acasă din străinătate care au trecut pe la biroul parohial și au făcut deja o ofertă pentru lucrările de la biserică. Chiar dacă fiecare familie are diverse obligații proprii, invităm să ne gândim fiecare și la biserica noastră făcând o ofertă, după posibilități pentru continuarea lucrărilor de la interior. Mulțumim anticipat tuturor pentru colaborare și vă asigurăm de rugăciunile noastre

Mulțumim tinerilor și credincioșilor de pe sectorul II, Valea de Sus, care au ajutat la curățenie în biserică. Invităm sâmbăta viitoare voluntari de pe sectorul I Valea de Jos.