8.30 liturghia copiilor;
17.00 Sfântul Rozariu;
17.30 adorație euharistică;
18.00 Sfânta liturghie de seară;
Abonații care nu au luat numărul din luna octombrie al revistei Lumina creștinului, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.
Aflându-ne în luna octombrie, luna sfântului rozariu dar și luna misiunilor, cei care doresc să susțină misiunile pot depune oferta lor în cutia dedicată misiunilor din dreapta altarului.
La biroul parohial au fost aduse câteva cărți religioase noi, precum și alte obiecte religioase.
Marți, 14 octombrie, la ora 18.00, va avea loc la catedrala din Bacău-centru o liturghie specială cu ocazia sosirii Crucii și icoanei Zilelor Mondiale ale Tineretului. Sunt invitați să participe tineri din zona Bacăului.
Vineri, 17 octombrie, ora 18.00 în biserica din Bacău-centru, va avea loc sfânta liturghie pontificală la care vor fi prezenți și episcopii diecezei, cu ocazia lansării Radio Maria Bacău.
Duminica viitoare, 19 octombrie, la ora 11.00 va avea loc la Somușca, hramul dedicat sfântului evanghelist Luca.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!