8.30: liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.30: adorație euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie a tinerilor urmată de cateheză.

Luni, 16 aprilie, între orele 10:00-12:00 va fi la oratoriu o echipă de oftalmologi pentru cei care doresc să facă un control gratuit la ochi sau pentru cei care doresc să comande ochelari.

Din partea Dispensarului medical
Marți, 17 04 2018, începând cu ora 8.00, se va putea face gratuit testul Papanicolau, precum și analize medicale gratuite și compensate. Pentru analize gratuite s-au obținut numai 20 bilete. Persoanele interesate de analize gratuite să se înscrie luni pentru a avea prioritate.

Marți, 17 aprilie, între orele 9:00 – 16:00 la sediul Primăriei Faraoani, se va organiza o acțiune de reînnoire a buletinelor pentru cei cărora li se expiră actul de identitate în cursul anului, sau pentru cei care au împlinit 14 ani. Cei care încă nu au depus dosarul cu actele necesare pentru buletin, sunt așteptați în cursul zilei de luni la sediul Poliției din Faraoani.

Sâmbătă, 21 aprilie, se va desfăşura la biserica sfinții Petru și Paul din Bacău proiectul unei zile de formare a lectorilor şi animatorilor cântului liturgic la nivel decanal. În acest cadru îşi află sensul şi iniţiativa formării credincioşilor laici care sunt angajaţi într-o manieră specială în celebrările liturgice, îndeosebi a acelora care proclamă în mod obişnuit lecturile din Sfânta Scriptură sau animă cântul liturgic la sfânta Liturghie. Tinerii și adulții interesați să participe la acest moment de formare a lectorilor și animatorilor liturgici, să se anunțe până marți la parohie.

Duminica viitoare, la ora 11:00 va fi hramul comunității „Sf. Marcu” din Cleja II.

Sâmbătă, 5 mai, va avea loc la Săbăoani Ziua Tineretului pe plan diecezan. Tinerii care doresc să participe la această sărbătoare a lor să se înscrie la biroul parohial.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul II Valea de Sus care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați voluntari de pe sectorul I Valea de Jos.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!