8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de spectacolul de 8 martie.
17.00 Calea sfintei cruci.
17.30 Sfânta liturghie de seară;
Marți 17 martie la ora 9.00 vom avea o înmormântare. Amintim că liturghia de dimineață se suspendă.
Joi, 19 martie, îl celebrăm pe sfântul Iosif, patronul Bisericii universale. Este sărbătoare de poruncă. Vom avea două sfinte liturghii, prima la ora 10.00, iar a doua seara la ora 18.00, de 17.00 vom avea rozariu și adorația.
Reamintim că marți 17 martie 2015, începând cu ora 08.30 până la ora16.00, la Sediul Primăriei Faraoani va fi prezentă echipa mobilă a poliției Bacău pentru persoanele cărora le expiră sau a expirat actul de identitate. Cu această ocazie se vor face acte de identitate persoanelor care împlinesc 14 ani până la data de 17 mai 2015. De asemenea persoanele bolnave care nu se pot deplasa la Faraoani sunt rugate să anunțe la Poliție în cursul zilei de luni pentru a se deplasa echipa de la Faraoani la persoanele bătrâne sau bolnave, în vederea schimbării buletinelor.
A sosit revista Lumina creștinului pe luna martie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.
Sâmbătă, 21 martie, ștafeta rugăciunii organizată de Acțiunea Catolică pe plan diecezan ajunge la Valea Mare. În cursul după-amiezii atât copii cât și tinerii și adulții sunt invitați la momentele de rugăciune care vor fi organizate în comunitate.
Sâmbătă, la ora 10.30, va fi la Bacău centru Sfânta Litughie cu Calea crucii, iar la ora 12.00, din faţa Casei de cultură va începe „Marşul pentru viaţă”. Vă invităm să participaţi la aceste evenimente organizate pentru apărarea vieţii.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și
un post mare plin de haruri!