8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară;
16.30 Adorație euharistică;
17.00 Sfânta liturghie de seară;

Duminica viitoare ultima din acest an bisericesc avem solemnitatea Cristos Regele Universului. După liturghia de la ora 11.00 vom avea adorație perpetuă ca și în anii precedenți (12-13 adorație particulară pentru cei care nu pot participa la o altă oră; 13-14 adorația copiilor; 14-15 adorația tinerilor 15-16 adorația asociațiilor locale și grupurile de rugăciune; 16-17 adorația comunitară).

Colecta de duminica viitoare va fi pentru susținerea seminariilor diecezane.

S-a început adunarea articolelor pentru noul număr al revistei „Ecouri din Vale”. În următoarele două săptămâni așteptăm articole și poezii pe tema Adventului și Crăciunului, precum și alte mărturii interesante pentru viața comunității noastre.

Persoanele care încă nu au reușit să ia „Lumina Creștinului” pe luna noiembrie sunt rugate să treacă pe la biroul parohial. De asemenea pentru cei care doriți să procurați calendarul pentru 2015 îl găsiți la biroul parohial.

Dacă sunt familii care doresc să achiziționeze coronițe pentru Advent sunt rugate să anunțe la birou până duminică, pentru ca tinerii să pregătească din timp aceste coronițe.Costul unei coronițe va fi de 15 lei.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!