8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară;
16.30 Adorație euharistică;
17.00 Sfânta liturghie de seară;
Astăzi, 16 noiembrie, este turul al doilea al alegerilor pentru desemnarea noului președinte al țării noastre. Reamintim recomandarea conferinței episcopale române invitația către toți catolicii din țară de a nu neglija datoria cetățenească și creștinească de a participa la vot.
Cei care aveți fotografii sau alte materiale despre trecutul satului nostru sunteți rugați să le aduceți la biroul parohial pentru a face o copie în vederea realizării cărții cu viața episcopului cât și pentru arhiva parohială.
Duminica viitoare ultima din acest an bisericesc avem solemnitatea Cristos Regele Universului. După liturghia de la ora 11.00 vom avea adorație perpetuă ca și în anii precedenți (12-13 adorație particulară pentru cei care nu pot participa la o altă oră; 13-14 adorația copiilor; 14-15 adorația tinerilor 15-16 adorația asociațiilor locale și grupurile de rugăciune; 16-17 adorația comunitară).
S-a început adunarea articolelor pentru noul număr al revistei „Ecouri din Vale”. În următoarele două săptămâni așteptăm articole și poezii pe tema Adventului și Crăciunului, precum și alte mărturii interesante pentru viața comunității noastre.
Persoanele care încă nu au reușit să ia „Lumina Creștinului” pe luna noiembrie sunt rugate să treacă pe la biroul parohial. De asemenea pentru cei care doriți să procurați calendarul pentru 2015 îl găsiți la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!