Duminică, 16 septembrie

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

Mulțumim tuturor voluntarilor care au ajutat sâmbăta la curățenia generală din sat. Cei care nu au putut participa sunt rugați să păstreze curățenia.

Vom tipări curând un nou număr al revistei noastre locale „Ecouri din Vale”. Invităm pe cei care au talent să pregătească până marți articole sau poezii cu mesaj pentru toți cititorii.

Vineri, 21 septembrie, vom începe novena de pregătire pentru sărbătoarea sfântului Mihail, care se va celebra în comunitatea noastră duminică 30 septembrie.

Sâmbătă, 22 septembrie, va avea loc la Nisiporești-Neamț, beatificarea Veronicăi Antal. Cei care doresc să participe sunt rugați să se înscrie la biroul parohial până marți seara. Plecarea va fi la ora 7:30 din fața bisericii.

Duminica viitoare, 23 septembrie, în toate bisericile din dieceză, va fi o colectă specială pentru cei din Ucraina.

Chiar dacă înscrierea pentru prima Sf. Împărtășanie va începe după hram, invităm toți copii și tinerii, să participe la diferitele activități din timpul săptămânii.

Joi, 20 septembrie, la dispensarul medical din sat se pot face analize medicale gratuite și compensate. Cei interesați sunt invitați să se înscrie în cursul zilei de luni.

Mulțumim celor de pe sectorul I Valea Dragă care au ajutat la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare invităm la curățenie pe cei de pe sectorul II Valea Dragă.