08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară

17.30: Adorație euharistică

Din partea companiei Delgaz-eon, am fost rugați să anunțăm că toți cei abonați la această rețea, să sune la numărul de telefon 0740921648 pentru a ajuta la citirea contorului. Mai multe detalii găsiți în anunțul de la afișierul bisericii.

Luni, 22 iunie, la ora 17.30 va fi întâlnirea cu toți ministranții.

Începând de săptămâna viitoare, continuăm pregătirea copiilor pentru Prima Sfântă Împărtășanie. Fapt pentru care, marți și joi la ora 17.30 va fi cateheza lor. Sâmbăta ne vom întâlni la ora 16.30. În ceea ce privește data acestui eveniment o vom anunța pe parcurs.

Duminică, 28 iunie, la liturghia de la ora 11.00, va fi hramul comunității din Gioseni „Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul”.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul III Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptam la curățenie pe cei de pe sectorul Costița.