8.30 Liturghia copiilor;

17.00 Sfântul Rozariu;

17.30 Adorație euharistică pentru misionari

18.00 Sfânta liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor

Astăzi celebrăm ziua Recoltei, a Recunoștinței, a Vârstnicului și a Misiunilor. Colecta de astăzi este pentru susținerea Misiunilor.

Fiind Ziua Recoltei, după Liturghie de la ora 11:00 va fi o prezentare de produse agricole, din acest an și un program artistic susținut de corul Mesagerii Bucuriei și ansamblul „Ecoul din Vale”. S-a propus ca anul acesta să luăm prânzul împreună la oratoriu. Mulțumim gospodinelor care au ajutat la pregătirea celor necesare pentru sărbătoare.

Se apropie comemorarea credincioșilor răposați când vom celebra și Sfânta Liturghie în cimitir. Rugăm toți credincioșii ca în această perioadă să viziteze mormintele rudelor răposate pentru a face curățenie. În ultimele zile vom transporta cele adunate și vom finaliza curățenia.

Abonații care nu au luat numărul din luna octombrie al revistei Lumina creștinului și Mesagerul sfântului Anton, precum și De la Răsărit la Apus pe lunile noiembrie-decembrie, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Sâmbăta viitoare, fiind ultima din luna octombrie, se va trece la ora de iarnă. Astfel ora 4:00 din noaptea de sâmbătă spre duminică, va deveni ora 3:00. Programul de duminică va rămâne cel obișnuit.

Mulțumim celor care au mai ajutat în această săptămână la curățenia din biserică. Pentru sâmbăta viitoare sunt rugați voluntari de pe sectorul III Valea de Jos să se mobilizeze pentru curățenie.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!