8.30 Liturghia copiilor;
17.00 Sfântul Rozariu;
17.30 Adorație euharistică;
18.00 Sfânta liturghie de seară;

Colecta de astăzi este pentru susținerea Misiunilor.
Duminica viitoare va avea loc în comunitatea noastră Ziua Recunoștinței. Va fi o liturghiie specială de mulțumire pentru roadele câmpului și pentru toți binefăcătorii bisericii noastre. Cei care doresc să participe la standurile care se vor pregăti să țină legătura cu consilierii și reprezentanții Asociațiilor din comunitate.
În cursul acestei săptămâni cei care încă nu ați reușit să vizitați cimitirul sunteți rugați să faceți curățenie la mormintele răposaților dumneavoastră.
Sâmbătă, 29 octombrie, membrii Acțiunii Catolice precum și alți voluntari sunt rugați ca începând cu ora 10.00 să fie prezenți la cimitir pentru a face curățenie pe aleile principale și la mormintele celor uitați.
Duminică, 30 octombrie, în parohia Nicolae Bălcescu este hramul capelei din cimitir, după care vor fi pomeniți și răposații.
Abonații care nu au luat numărul din luna octombrie al revistei Lumina creștinului și Mesagerul sfântului Anton, precum și De la Răsărit la Apus pe luna noiembrie, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.
Mulțumim celor care au mai ajutat în această săptămână la lucrările de la biserică și Oratoriu.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!