28 februarie

8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară.
17.00 Calea sfintei cruci
17.30 Sfânta liturghie de seară;

Întrucât se apropie sărbătoarea Paștelui dorim să pregătim și revista noastră locală „Ecouri din Vale”. Cei care au talent de a scrie articole sau poezii pe tema postului sau a învierii Domnului, precum și diverse teme pentru familii, sunt rugați să aducă compozițiile la parohie până la jumătatea lunii martie.

Marți 1 martie între orele 10-12 va fi la oratoriu o echipă de oftalmologi pentru controlul sănătății ochilor și pentru comenzi de ochelari.

Din partea Poliției am fost rugați să anunțăm că pe data de 15 martie 2016, la postul de poliție Faraoani va fi stația mobilă necesară schimbării actelor de identitate. Atât cei care trebuie să facă buletin cât și cei care doresc schimbarea actului de identitate trebuie să depună documentele necesare la postul de poliție în perioada 7-11 martie, inclusiv. Cu această ocazie se vor preschimba actele de identitate ale persoanelor majore, care expiră până în decembrie 2016 și a minorilor care împlinesc vârsta de 14 ani până la data de 15.05.2016 inclusiv.

Vineri, 4 martie fiind vinerea I din lună vom merge la bătrânii și bolnavii din sat.

La ieșirea din biserică cei care doriți să oferiți un cadou celor dragi la început de primăvară, puteți achiziționa un buchet de ghiocei culeși de tinerii din comunitate pentru proiectul ghiocei pentru copii din Africa. De asemenea cei care doriți puteți achiziționa diverse mărțișoare cusute de câțiva copii din sat, iar de la aceste mărțișoare jumătate din ofertele făcute sunt destinate tot pentru Africa.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și
un post mare plin de haruri!