8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de cateheza familiilor.
16.30 Adorație euharistică.
17.00 Sfânta liturghie de seară;

Din partea Primăriei, am fost rugați să anunțăm că în perioada 31 ianuarie-02 februarie, cei care încă nu și-au reînnoit contractele de furnizare a energiei electrice sunt așteptați la sediul Primăriei pentru actualizarea datelor.
Miercuri între orele 10.00 și 12.00 cei care doresc un control oftalmologic gratuit au această posibilitate la Oratoriu.
Joi, 2 februarie, în ziua mondială a persoanelor consacrate, sărbătorim Întâmpinarea Domnului. Nu este sărbătoare de poruncă dar liturghiile vor fi la orele 9.00 și 18.00 pentru a putea participa și cei care lucrează în oraș. La fiecare liturghie vor fi binecuvântate și lumânările.
Vineri, 3 februarie, celebrăm memoria sfântului episcop martir Blaziu. După sfânta liturghie vom primi fiecare personal binecuvântarea cu lumânările sfințite pentru a fi feriți de bolile de gât și de orice alt rău. Liturghiile vor fi la orele 6.30 și 18.00.
Săptămâna aceasta începem o nouă serie de vineri I din lună. Cei care doresc să urmeze această devoțiune în cinstea Inimii preasfinte a lui Isus, și nu se pot deplasa la biserică, să se anunțe la biroul parohial pentru a fi luați în evidență. Precizăm că cei care au urmat vinerile I din lună în anul trecut nu mai este necesar să se înscrie.
În vederea continuării lucrărilor la biserică (renovarea interioară) s-a propus ca și anul acesta cei care au lucrat și anul trecut să poată direcționa 2% din impozitul pe venit către biserica din Valea Mare. Cine dorește să facă această ofertă este rugat să treacă pe la biroul parohial.
A sosit revista Lumina creștinului pe luna februarie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial pentru a primi revista.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!