8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară;
16.30 Adorație euharistică
17.00 Sfânta liturghie de seară;
După liturghia de la ora 11.00 va fi repetiția la corul mare.
Am început Adventul, postul Crăciunului, în care suntem invitați să participăm mai des la sfânta Liturghie și la sfintele sacramente. La liturghia de dimineață va fi o meditație despre cuvântul zilei, iar seara vor fi predici speciale de Advent.
Astăzi vom începe novena de pregătire pentru solemnitatea Neprihănitei Zămisliri a sfintei fecioare Maria.
Marți, 1 decembrie, când este și Ziua națională a României, vom începe novena de pregătire pentru aniversarea trecerii la Domnul a episcopului nostru martir, Anton Durcovici.
Marți 1 decembrie între orele 10-12 va fi la Oratoriu o echipă de oftalmologi pentru controlul sănătații ochilor și pentru comenzi de ochelari.
Miercuri, 2 decembrie, invităm pe toți cei care doresc să facă parte din familia Acțiunii Catolice, la o adunare generală pentru organizarea zilei de reculegere și a adeziunii care va avea loc duminica viitoare.
Mulțumim tuturor celor care au oferit produse agricole sau bani pentru susținerea seminarului din Bacău. Amintim celor interesați că duminica trecută s-au strâns 1.100 ron. pentru susținerea seminariilor noastre diecezane
Duminică, 6 decembrie, la ora 11.00, va avea loc la Bacău centru hramul sfântului Nicolae.
Colecta de duminica viitoare va fi pentru proiectele Caritas diecezan (casele de copii și orfelinatele din dieceză).
Persoanele care doresc să se aboneze la publicațiile diecezane (Lumina creștinului, De la Răsărit la Apus, Mesagerul sau Isus prietenul copiilor) sunt rugate să se anunțe cât mai curând la biroul parohial pentru a putea beneficia de reducerile oferite. Tot la biroul parohial găsiți și diferite modele de calendare pentru anul 2016.

Vă dorim tuturor un Advent plin de haruri!