27 septembrie 2019

17.00 Rozariu

17.30 Adorație euharistică

18.00 Sfânta Liturghie de seară;

La ora 11.00 va fi Liturghia hramului, la care va predica părintele Adrian Gherghelucă.

Vom începe de joi, luna octombrie, închinată sfintei fecioare Maria, Regina Rozariului. În fiecare seară începând cu ora 17:20 avem sfântul rozariu în biserică cu litania în cinstea Maicii Domnului. Invităm și așteptăm cât mai mulți copii, tineri, credincioși să participe la această devoțiune.

Săptămâna aceasta avem prima vineri din luna octombrie când vom merge să îi îngrijim pe cei bolnavi.

Duminica viitoare la ora 11 este hramul dedicat sfântului Francisc la biserica din Cleja și Izvoare.

Astăzi este zi de vot. Să nu uităm că votul este o datorie și un drept al fiecăruia dintre noi! Să profităm de acest drept și să ne facem timp pentru a merge la vot pentru unitatea și stabilitatea comunei noastre!

Mulțumim celor care au ajutat la curățenia generală în biserică și tuturor consilierilor, tinerilor și voluntarilor care au mai ajutat la împodobirea ei. Sâmbăta viitoare invităm la curățenie voluntari de pe sectorul II Valea de Jos.

Vă dorim tuturor o duminică și o săptămână binecuvântată!