08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.00: Adorația euharistică cu rozariul inclus.

Luni, 7 august la ora 09.00 va avea loc o înmormântare la capela cimitirului nostru. Se va celebra și liturghia de dimineață la ora 06.30.

Luni, 14 august, se va merge în pelerinaj spre Cacica. Cei care doresc să fie prezenți la acest sanctuar diecezan, la care va participa și episcopul să se anunțe la parohie sau la doamna Ana Jitaru cât mai curând.

Cei care nu pot merge la Cacica, dar doresc să cinstească în mod special sărbătoarea Înâlțării la cer a sfintei fecioare Maria, pot participa la sărbătoarea de la Barați care va începe luni seara la orele 18.00 și va continua marți cu liturghia solemnă la ora 11.00.

Mulțumim credincioșilor care au ajutat în ultima săptămână la biserică și în mod deosebit celor de pe Valea dragă sectorul I pentru ajutorul dat la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați cei de pe sectorul II pentru curățenia săptămânală.

Cei care nu au reușit să ajungă în ultimele săptămâni pe la cimitir, sunt invitați să treacă zilele următoare pentru îngrijirea mormintelor.

Au sosit la biroul parohial revistele Lumina creștinului pe luna august.