08.30: liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.00: adorație euharistică (cu rozariul inclus).

Fiind Ziua Mondială a vocațiilor, colecta de astăzi este destinată susținerii vocațiilor.

Astăzi la ora 11.00, va fi hramul fericitului Ieremia în parohiile din Bacău Nord și Valea Mică.

Marți, 9 mai între orele 10 și 12 cei care doriți puteți efectua un control oftalmologic gratuit cu posibilitatea de a vă comanda ochelari în condiții avantajoase de preț.

Vineri, 12 mai, fiind ziua bolnavului pe plan diecezan, vom merge în pelerinaj la Cacica. Dacă mai sunt bolnavi care doresc să meargă la această sărbătoare dedicată lor, au prioritate, dar vom completa autocarul cu alți pelerini care doresc să participe la pelerinaj.

Sâmbătă, 13 mai vom avea o liturghie specială la ora 18.00 pentru bătrânii și bolnavii comunității noastre. Vă invităm să-i aduceți pe cei bolnavi la această sărbătoare a lor, iar dacă nu aveți posibilitatea să-i transportați puteți anunța la parohie sau la membrii Acțiunii Catolice pentru a ajuta la deplasarea lor. (după liturghie va fi la Oratoriu un program special dedicat lor ).

Mulțumim credincioșilor care în această săptămână au ajutat la diverse activități din zona bisericii celor care au ajutat la curățenia din biserică, precum și celor care au adus aceste frumoase flori de la altar sau de la Maica Domnului. Pentru sâmbăta viitoare amintim celor de pe sectorul I Valea de jos că urmează la curățenie.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!