8.30: liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică.

Sâmbătă, 7 mai, va avea loc la Buruienești Ziua Tineretului pe plan diecezan. Tinerii care doresc să participe la această sărbătoare a lor să se înscrie la biroul parohial.

Duminica viitoare, 01 mai la ora 11.00, va fi hramul sfântul Iosif Muncitorul în parohiile Galbeni și Pădureni.

A apărut Almanahul Presa Bună pe anul 2016, cei care doresc să-l procure pot trece pe la biroul parohial unde sunt și câteva cărți noi de la diverse edituri.

La îndemnul Sfântului părinte papa Francisc în toate bisericile catolice se vor face colecte speciale la ieșirea din biserică pentru creștinii din Ucraina care au avut mult de suferit din cauza războaielor și persecuțiilor. Mulțumim cu această ocazie celor care ați oferit din puținul dumneavoastră la colecta pentru vocații de duminica trecută. Cei 500 de lei care s-au strâns au fost trimiși la episcopie.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!