8.30 Liturghia copiilor;
17.00 Sfântul Rozariu;
17.30 Adorație euharistică;
18.00 Sfânta liturghie de seară;

Mulțumim membrilor Acțiunii Catolice și celorlalți voluntari care au ajutat la pregătirea sărbătorii deschiderii anului asociativ AC, pentru zona Bacăului, care a avut loc în comunitatea noastră.
În cursul acestei săptămâni cei care încă nu ați reușit să vizitați cimitirul sunteți rugați să faceți curățenie la mormintele răposaților dumneavoastră.
Sâmbătă, 31 octombrie, membrii acțiunii catolice precum și alți voluntari sunt rugați ca începând cu ora 10.00 să fie prezenți la cimitir pentru a face curățenie pe aleile principale și la mormintele celor uitați.
Duminică, 01 noiembrie, în parohia Nicolae Bălcescu este hramul capelei din cimitir, după care vor fi sfințite și mormintele.
De asemenea, în intervalul 1-9 noiembrie dacă îndepliniți cerințele necesare puteți obține indulgență plenară pentru cei răposați (spovadă, împărtășanie, vizitarea cimitirului).
Luni, 2 noiembrie, dacă vremea va fi prielnică, liturghia de la ora 11.00 va fi celebrată în cimitir. După sfânta liturghie vor fi binecuvântate mormintele.
Abonații care nu au luat numărul din luna octombrie al revistei Lumina creștinului și Mesagerul sfântului Anton, precum și De la Răsărit la Apus pe luna noiembrie, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!