08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.20: Sfântul Rozariu.
18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de procesiunea cu sfântul Sacrament prin sat.

Miercuri, 1 iunie de ziua copilului, începând cu ora 14.00, invităm copii din comunitate la Oratoriu, pentru un program special pregătit de ziua lor.

În prima sâmbătă din luna iunie va avea loc Ziua copilului pe plan diecezan la Nicolae Bălcescu. Copii care doresc să participe la această sărbătoare și încă nu s-au înscris, sunt rugați să se înscrie cât mai curând la biroul parohial. Plecarea va fi din fața bisericii la ora 8.30.

Vineri, 3 iunie, avem sărbătoarea Preasfintei inimi a lui Isus. Este și ziua mondială de rugăciune pentru sfințirea preoților. atât la sfintele liturghii cât și la celelalte devoțiuni ne vom ruga pentru preoții originari din Valea Mare și pentru preoții din întreaga lume.

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din lună. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

Păstorii Bisericii Catolice îndeamnă „pe fiecare creştin şi pe toţi oamenii de bună credinţă să-şi exercite dreptul şi responsabilitatea de a participa la vot, pentru alegerile locale din 5 iunie 2016.”

Întrucât se apropie luna iunie când va apărea un nou număr al revistei noastre locale, rugăm pe cei cu inspirație de a scrie articole sau poezii să le aducă la biroul parohial până la mijlocul lunii iunie. Tema revistei este despre luna Maicii Domnului și luna inimii lui Isus precum și articole despre copii și familie. Vă mulțumim de colaborare!

Au sosit revistele „Lumina creștinului” și Mesagerul sfântului Anton pe luna iunie.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!