Credincioşii din comunitatea noastră împreună cu preoţii comunităţii au sărbătorit în noaptea de 24 decembrie Crăciunul. Sfânta Liturghie a fost la ora 22.00 şi a fost prezidată de pr. paroh Iosif Dămătăr.

Când noaptea era deja bine instalată peste localitatea noastră, valuri de credincioşi au început să se îndrepte spre biserică. În bezna nopţii se putea vedea drumul luminat ce ducea spre iesle unde pruncul îi primea pe toţi cei care veneau.

Celebrarea liturgică a avut o încărcătură aparte. Textele biblice, cântecele şi biserica îmbrăcată în sărbători i-au făcut pe cei prezenţi să se simtă contemporani cu Isus.

A fost o seară frumoasă pe care am aşteptat-o timp de aproximativ patru săptămâni şi care acum a umplut de bucurie inima noastră.

Crăciun fericit tuturor!