Cred că fiecare dintre noi ne-am bucurat de frumusețea sărbătorii Nașterii Domnului, dar pentru aproximativ 40 de copii din Valea Mare, bucuria Crăciunului a continuat. S-au bucurat „Mesagerii bucuriei” și câțiva copii mai silitori de o călătorie plăcută la mai multe biserici din dieceză: Bacău, Roman, Săbăoani, Butea și Tămășeni. Unii copiii au trecut pentru prima dată prin poarta jubiliară din biserica Bacău centru și au admirat presepiile din toate celelalte locuri. Copiii au prezentat sceneta de Crăciun la Butea și Roman, iar la concursul de la Tămășeni, chiar dacă nu au urcat pe podium, au fost apreciați de majoritatea participanților.
Felicităm pe micii artiști din Valea Mare și pe dirijoarea Bety, pentru reușitele din această zi și din întregul an!

„Mesagerii bucuriei” la Festivalul concurs de Colinde 28 decembrie 2015