Pages Menu

Postat de in data de oct. 18, 2013 in Stiri | 1 comentariu

Vineri,18 octombrie, Veghe misionară.

Vineri, 18 octombrie în sărbătoarea sfântului evanghelist Luca, suntem invitați să pregătim Ziua Mondială a Misiunilor, care va avea loc duminica viitoare. La trasul doi va începe Rozariul misionar, urmat de Liturghia celebrată de responsabilul centrului misionar diecezan, părintele Florin Sescu. După Liturghie vom auzi detalii despre misionarii români. Sunt așteptați copiii tinerii și toți care doresc să cunoască mai multe despre misiuni și să susțină prin rugăciune apostolatul misionar.

1 Comentariu

  1. felicitari parinte pentru tot ce faceti in parohia sfintiei voastre bravo tuturor celor din parohie sunt foarte credinciosi si prexzenti tot timpul la toate

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.