8.30 Liturghia copiilor;
11.00 Liturghia comunitară
17.00 Rozariu și adorație euharistică;
18.00 Sfânta Liturghie de seară;

Continuăm luna octombrie, închinată sfintei fecioare Maria Regina Rozariului. În fiecare seară avem sfântul rozariu în biserică cu litania în cinstea Maicii Domnului.
Joi după Liturghia de seară vom avea repetiția la corul mare pentru pregătirea cântărilor noi și a hramului bisericii sfântul Martin.
La Liturghia de la ora 11.00 vom aduce împreună mulțumire Domnului pentru roadele câmpului și pentru toate binefacerile primite în acest an. După Liturghie va fi la Oratoriu o prezentare de produse agricole, din acest an și un program artistic susținut de ansamblul „Ecoul din Vale”.
După amiază începând cu ora 16.00 vom avea în biserică animație misionară condusă de surorile pauline de la București. După Liturghia de seară adolescenții și tinerii vor avea un program special pregătit de surorile de la București.
A sosit noul număr al publicației Mesagerul sfântului Anton și Lumina creștinului și Isus Prietenul copiilor. Cei abonați sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.
Duminica viitoare, 18 octombrie, la ora 11.00 va avea loc la Somușca, hramul dedicat sfântului evanghelist Luca.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!