Miercuri, 6 ianuarie, după Liturghia de la ora 11.00 s-au binecuvântat, ca și în anii precedenți, cele două fântâni din zona bisericii pentru a avea și pe parcursul anului în casele noastre această apă binecuvântată.
Duminică, 10 ianuarie, la încheierea binecuvântării caselor, a avut loc și întâlnirea Comitetului bisericesc pentru bilanțul ultimei perioade și pentru propuneri pentru noul an calendaristic. Le mulțumim consilierilor și familiilor lor pentru colaborarea din anul trecut si sperăm să fie la fel de activi și în noul an, când începem renovările la interiorul bisericii.
Mulțumim tuturor credincioșilor din sat care ne-au primit în casele lor la început de an și ne vom strădui să continuăm lucrările la interiorul Casei Domnului, în paralel cu asistența spirituală a copiilor, tinerilor, adulților precum și a bătrânilor și bolnavilor din comunitate. Vă dorim tuturor un an nou binecuvântat de Domnul!

Epifania Domnului 06 ianuarie 2016