Duminică 24 iunie

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară urmată de cateheza familiilor

17.30: adorație euharistică.

După liturghia de seară, Mesagerii Bucuriei și alți invitați vor prezenta la Valea Mare un concert caritabil pentru susținerea bătrânilor și bolnavilor din comunitate prin Centrul de Îngrijire la Domiciliu. Vă așteptăm în număr cât mai mare.

Vineri, 29 iunie, la ora 11.00, va fi în parohia Bacău centru, hramul „Sfinții Petru și Paul”. În parohia noastră vom avea două sfinte liturghii: prima la ora 8.30 iar a doua la ora 18.00.

A sosit la biroul Parohial revista De la răsărit la apus și Isus prietenul copiilor. Abonații care încă nu au luat revistele sunt rugați să ridice cât mai curând aceste publicații.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul II Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptam la curățenie pe cei de pe sectorul III Valea de Jos.