Duminică, 01 iulie

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.00: Sfântul rozariu și adorația euharistică.

Astăzi, la ora 15:00 este un moment de formare pentru toți tinerii animatori care s-au oferit voluntari la Vara Împreună, ce are ca temă „Duhul Sfânt în istoria mântuirii”. Va fi prezent părintele Andrei Laslău de la oratoriu Don Bosco din Bacău, însoțit de alți tineri animatori.

Întrucât se apropie sărbătoarea Mirului în comunitatea noastră, începând de mâine, în fiecare zi de luni și miercuri va fi întâlnire cu toții candidații la mir de la ora 17:30. Sâmbăta rămâne întâlnirea la ora 16:00.

Săptămâna aceasta vom avea prima vineri și prima sâmbătă din luna iulie. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

La biroul parohial avem anunțate mai multe cununii pentru luna august. Dacă mai sunt tineri care, nu au urmat cursul de pregătire pentru logodnici, în timpul Postului Mare sunt așteptați cât mai curând, să se înscrie la biroul parohial pentru organizarea catehezelor.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2018, sunt așteptați la birou.

Miercuri, la Oratoriu nostru, în intervalul 10-12 se pot face consultații oftalmologice gratuite și vă puteți comanda ochelari în condiții foarte avantajoase de preț.

Joi, 5 iulie, la liturghia de seară, vor fi prezenți mai mulți preoți la aniversarea a 15 ani de la trecerea la cele veșnice a părintelui Valentin Farțade.

De la Seminarul din Iași, am fost informați că se va organiza un examen pentru absolvenții de Bacalaureat care doresc să studieze teologia. Cei interesați sunt așteptați la biroul parohial pentru mai multe detalii.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul III Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptam la curățenie pe cei de pe sectorul Costița.