Pages Menu

Postat de in data de mai 23, 2020 in Diverse | 0 comentarii

Anunțuri, 24 mai 2020

08.30: Liturghia copiilor

11.00: Sfânta Liturghie comunitară

17.00: Rozariu

17.30: Adorație euharistică

18.00: Sfânta Liturghie de seară

Mulțumim părintelui Felician pentru aceste zile de har dedicate familiei și Sfintei Liturghii.

De luni, revenim la programul obișnuit: dimineața la 6.30 și seara la ora 19.00. fiind în luna mai, dedicată Sf. Fecioare Maria, vă invităm în fiecare seară începând cu ora 18.15 la sf. Rozariu și novena de pregătire pentru sărbătoarea Rusaliilor.

Întrucât se apropie luna iunie când va apărea un nou număr al revistei noastre locale, rugăm pe cei cu inspirație de a scrie articole sau poezii să le aducă la biroul parohial până la mijlocul lunii iunie. Tema revistei este despre luna Maicii Domnului și luna Inimii lui Isus precum și articole despre copii și familie. Vă mulțumim de colaborare!

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Sus care au ajutat la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare, invităm voluntari de pe sectorul II Valea de Sus.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.