8.30 liturghia copiilor;
17.00 Sfântul Rozariu;
17.30 adorație euharistică;
18.00 Sfânta liturghie de seară;
Astăzi la ora 11.00 va avea loc în parohia Faraoani „Ziua Recunoștinței”.
Abonații care nu au luat numărul din luna octombrie al revistei Lumina creștinului și de la Răsărit până la Apus, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.
În cursul acestei săptămâni sunteți rugați să faceți curățenie la cimitir la mormintele răposaților dumneavoastră.
Vineri, 31 octombrie, membrii acțiunii catolice precum și alți voluntari sunt rugați ca începând cu ora 10.00 să se adune în cimitir pentru a face curățenie la mormintele celor uitați.
Sâmbătă, 01 noiembrie, sfintele liturghii vor fi celebrate ca duminica. Tot sâmbătă, în parohia Nicolae Bălcescu este hramul capelei din cimitir, după care vor fi sfințite și mormintele.
De asemenea, în intervalul 1-9 noiembrie dacă îndepliniți cerințele necesare puteți obține indulgență plenară pentru cei răposați (spovadă, împărtășanie, vizitarea cimitirului).
Duminică, 2 noiembrie, dacă vremea va fi prielnică, liturghia de la ora 11.00 va fi celebrată în cimitir. după sfânta liturghie vor fi binecuvântate mormintele.
Duminica viitoare sunt alegerile pentru desemnarea noului președinte al statului. Cu această ocazie episcopul nostru, Petru Gherghel, insistă ca toți credincioșii să-și exercite datoria morală de cetățeni.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!