08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.00: Sfântul rozariu și adorația euharistică.

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din luna iulie. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

La biroul parohial avem anunțate mai multe cununii pentru luna august. Dacă mai sunt tineri care nu au urmat cursul de pregătire pentru logodnici în timpul Postului Mare sunt așteptați luni seara după Liturghia de seară pentru organizarea catehezelor.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2017, sunt așteptați la birou.

Mulțumim celor care au ajutat în această săptămână la lucrările de la biserică și în mod deosebit voluntarilor de pe sectorul II Valea de sus care s-au mobilizat exemplar pentru curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare este rândul celor de pe pe sectorul I Valea de Jos să ajute la curățenia din biserică.

A sosit la biroul Parohial revista Lumina creștinului și de la Răsărit până la Apus pe luna iulie.