8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară.
16.30 Adorație euharistică.
17.00 Sfânta liturghie de seară;
În perioada care urmează suntem invitați să ne rugăm mai mult pentru unitatea creștinilor, fiind săptămâna rugăciunii pentru unitatea creștinilor. În fiecare zi ne vom putea ruga atât la Liturghie, cât și la adorație sau rozariu pentru unitate în credință a tuturor creștinilor.
Marți între orele 10 – 12, va fi la Oratoriu o echipă de oftalmologi pentru cei care doresc să controleze sănătatea ochilor.
Marți un grup din parohia noastră va participa la un moment de rugăciune pentru unitatea creștinilor în parohia din Faraoani.
Miercuri vom fi în comuniune cu un grup de credincioși din parohia Faraoani care ne vor vizita și împreună ne vom ruga la rozariu și sfânta Liturghie pentru unitatea în credință.
Pentru cei interesați au apărut dvd-urile cu sceneta de Crăciun. Deasemenea s-au adus și câteva aparate de radio pentru cei care doresc să recepționeze postul creștin Radio Maria.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!