8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară

16.30 Adorație euharistică.

17.00 Sfânta liturghie de seară;

Astăzi, la liturghia de seară, vom fi în comuniune cu un grup de credincioși din parohia Faraoani care ne vor vizita și împreună ne vom ruga la rozariu, adorație și sfânta Liturghie pentru unitatea în credință a tuturor creștinilor.

Luni, 21 ianuarie, va fi oprită apa în cea mai mare parte a satului, întrucât este o lucrare mai mare în zona dispensarului.

Marți un grup din parohia noastră va participa la un moment de rugăciune pentru unitatea creștinilor în parohia din Faraoani. Cei interesați să participe la acest moment de rugăciune comună sunt așteptați în fața bisericii noastre la ora 16.15

Ca și în anii trecuți, cei care sunt angajați pot direcționa 3,5% din impozitul pe venit, către CID din comunitatea noastră. În zilele următoare veți putea găsi la biroul parohial și formularul necesar.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Sus, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbătă așteptăm voluntari de pe sectorul II Valea de Sus.

La biroul parohial, puteți găsi calendare pe 2019 și diverse cărți religioase.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!