21 decembrie 2014

8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară.
16.30 Adorație euharistică.
17.00 Sfânta liturghie de seară;
La birou (probabil și în fața bisericii) găsiți diferite modele de calendare pentru anul 2015, precum și un C. D. cu cântece de Crăciun realizat de tinerii din comunitatea noastră. De la mănăstirea din Barați am primit spre vânzare ieslișoare, pruncușori, îngerași și alte obiecte religioase de Crăciun.
Spovada cu ocazia sărbătorilor va fi după următorul program:
Luni începând cu ora 16.00 sunt așteptați în special copii;
Marți începând cu ora 16.00 va fi ocazie de spovezi pentru tineri;
Adulții care nu au avut posibilitatea în celelalte zile vor mai avea o ocazie miercuri începând cu liturghia de dimineață (când încheiem și novena de Crăciun) și în continuare până la ora 12.00
Miercuri, 24 decembrie, este ajunul Crăciunului. Seara liturghia va fi la ora 22.00.
Joi, 25 decembrie, Naşterea Domnului nostru Isus Cristos
11.00: Sfânta Liturghie solemnă de Crăciun,
16.30 Adorație și binecuvântare euharistică
17.00: Sfânta Liturghie de seară, urmată de un spectacol al copiilor
Vineri şi Sâmbătă, 26 şi 27 decembrie, sfântul Ştefan şi sfântul Ioan
09.00: Sfânta Liturghie de dimineaţă
17.00: Sfânta Liturghie de seară
Duminică, 28 decembrie, Sărbătoarea sfintei Familii
08.30: Sfânta Liturghie pentru copii
11.00: Sfânta Liturghie pentru familiile jubiliare (5,10,15…..50 de ani
de căsătorie) Familiile sărbătorite să se anunțe cât mai curând la biroul parohial pentru a ne organiza cât mai bine și pentru pregătirea amintirilor.
16.30: Adoraţie euharistică
17.00: Sfânta Liturghie pentru tineri
S-a tipărit revista locală „Ecouri din Vale” pentru sfârșitul anului. Consilierii vor distribui publicația noastră locală în fiecare familie. Vă invităm să citiți cu atenție acest număr în care găsiți bilanțul acestui an, programul sărbătorilor, programul sfințirii caselor și alte articole interesante. Veți primi și o foaie pe care este bine să o completați până la binecuvântarea caselor.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!