08.30: Liturghia copiilor

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară.

Duminică, 02 august, sărbătorim Porțiuncula. Începând din ziua precedentă (sâmbătă la amiază) și până duminică seara putem dobândi indulgența plenară vizitând biserica parohială, fiind spovediți, împărtășindu-ne, rugându-ne Tatăl nostru și Crezul precum și o rugăciune după intenția Sfântului Părinte.

Duminica viitoare, la liturghia de dimineață, vor fi admiși noii ministranți. Dacă mai sunt alți candidați, să ne anunțe până miercuri seara.

Felicităm pe cei 11 copii, care l-au primit astăzi, pe Isus pentru prima dată, în inima lor. Mulțumim tuturor acelora care s-au implicat într-o formă sau alta pentru buna organizare a sărbătorii de astăzi. Îi așteptăm în continuare la sfintele celebrări atât pe ei cât și pe ceilalți copii din comunitate.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul II Valea de Sus care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare invităm voluntari de pe sectorul I Valea de Jos.

Vestiri (ora 11.00)

Vă dorim o săptămână binecuvântată!