08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară

17.30: Adorație euharistică unde ne vom ruga pentru viitori preoți

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2019, sunt așteptați la birou până la sfârșitul acestei luni, pentru a putea comanda materialele necesare acestei activități cu cei mici care va avea loc în perioada 22-28 iulie.

Sâmbătă, 29 iunie, la ora 11.00, va fi în parohia Bacău centru, hramul „Sfinții Petru și Paul”. În parohia noastră vom avea două sfinte liturghii: prima la ora 8.30 iar a doua la ora 18.00.

A sosit la biroul Parohial revista De la răsărit la apus. Abonații care încă nu au luat revistele sunt rugați să ridice cât mai curând aceste publicații.

În perioada 1-4 iulie, va avea loc la casa de reculegere din Traian-Neamț, campusul organizat de opera Don Calabria destinat băieților din clasele V-VIII. Pentru detalii, sunteți rugați să vă înscrieți la biroul parohial.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea Dragă care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptam la curățenie pe cei de pe sectorul II Valea Dragă.